Artykuł sponsorowany

Czym się kierować przy wyborze biustonoszy na duże rozmiary?

Czym się kierować przy wyborze biustonoszy na duże rozmiary?

W świecie kobiecej bielizny, biustonosze na duże rozmiary są nieodłącznym elementem garderoby wielu pań. Choć przez lata były traktowane po macoszemu przez producentów, obecnie na rynku dostępne są liczne modele, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek. 

Rodzaje biustonoszy na duże rozmiary

Biustonosze na duże rozmiary różnią się od tych w standardowych rozmiarach przede wszystkim konstrukcją, która ma za zadanie odpowiednio podtrzymać i uwydatnić biust. Wśród dostępnych modeli można wyróżnić kilka typów, które warto znać przed dokonaniem zakupu.

  • Biustonosze balkonetki – to jeden z popularniejszych modeli, który doskonale sprawdza się dla pań o obfitym biuście. Charakteryzują się wyższym mostkiem oraz szerokimi ramiączkami, które zapewniają stabilność i komfort noszenia. Miseczki w tym rodzaju biustonosza są półokrągłe i często usztywniane, co pozwala na idealne wyeksponowanie biustu.

  • Biustonosze full cup – to modele z pełnymi miseczkami, które całkowicie obejmują biust. Są one idealne dla pań, które cenią sobie komfort i wygodę noszenia. Wysoki mostek oraz szerokie ramiączka zapewniają odpowiednie podtrzymanie biustu, a jednocześnie nie powodują ucisku.

  • Biustonosze semi soft – to połączenie balkonetki i full cup. Posiadają usztywnianą dolną część miseczki oraz miękką górną, co sprawia, że są niezwykle wygodne w noszeniu. Dzięki temu, że miseczki są częściowo usztywniane, biustonosz doskonale podtrzymuje piersi, a jednocześnie nie powoduje dyskomfortu.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz na duże rozmiary?

Dobór odpowiedniego biustonosza na duże rozmiary jest kluczowy dla komfortu noszenia oraz zdrowia piersi. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą w wyborze idealnego modelu.

  • Rozmiar – to podstawowy element, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze biustonosza. Należy dokładnie zmierzyć obwód pod biustem oraz obwód w najszerszym miejscu biustu, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Warto również skorzystać z profesjonalnego brafittingu, który pomoże w wyborze idealnego modelu.

  • Materiał – biustonosze na duże rozmiary powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią komfort noszenia oraz odpowiednią wentylację. Warto zwrócić uwagę na biustonosze z bawełny, mikrofibry czy koronki.

  • Konstrukcja – ważne jest, aby biustonosz posiadał odpowiednią konstrukcję, która zapewni stabilność i podtrzymanie biustu. Szerokie ramiączka, wysoki mostek oraz usztywniane miseczki to elementy, na które warto zwrócić uwagę.

Gdzie kupić biustonosze na duże rozmiary?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele marek oraz sklepów, które oferują biustonosze na duże rozmiary. Warto zwrócić uwagę na producentów specjalizujących się w tego rodzaju bieliźnie. Ponadto, wiele popularnych sieciówek również poszerza swoją ofertę o modele dla pań o obfitym biuście. Ważne jest jednak, aby dokonać zakupu w renomowanych sklepach oraz sprawdzić opinie innych klientek na temat jakości produktów.