Artykuł sponsorowany

Jakie bramy garażowe cieszą się największą popularnością?

Jakie bramy garażowe cieszą się największą popularnością?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu jednorodzinnego. Jednym z kluczowych elementów takiego budynku jest garaż, który oprócz funkcji przechowywania samochodu, często pełni również rolę pomieszczenia gospodarczego. Wybór odpowiedniej bramy garażowej może być nie lada wyzwaniem, gdyż na rynku dostępne są różne modele, które różnią się między sobą pod względem konstrukcji, materiałów i funkcjonalności. W niniejszym artykule postaramy się przyjrzeć najpopularniejszym rodzajom bram garażowych oraz czynnikom, które wpływają na ich popularność wśród polskich klientów.

Dlaczego warto zainwestować w bramy segmentowe?

Bramy segmentowe to obecnie jedne z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w Polsce. Ich konstrukcja opiera się na poziomych panelach, które są połączone ze sobą za pomocą zawiasów. Dzięki temu brama może być otwierana pionowo, a jej poszczególne segmenty układają się równolegle do sufitu garażu. Bramy segmentowe cieszą się dużym uznaniem ze względu na wysoką szczelność oraz doskonałe właściwości termoizolacyjne. Warto dodać, że bramy garażowe w Dąbrowie Górniczej, jak i w innych miastach Polski, są często wybierane właśnie ze względu na te cechy.

Bramy rolowane to kolejny rodzaj bram garażowych, który zdobywa coraz większą popularność. Ich konstrukcja opiera się na pionowym zwijaniu lamel, które są nawijane na wał umieszczony nad otworem garażu. Zaletą tego typu bram jest oszczędność miejsca, gdyż nie zajmują one przestrzeni pod sufitem. Ponadto, bramy rolowane są łatwe w obsłudze i mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak i za pomocą pilota.

Jakie zalety mają bramy uchylne?

Bramy uchylne to klasyczne rozwiązanie, które sprawdza się zwłaszcza w starszych budynkach. Ich konstrukcja opiera się na jednym skrzydle, które otwiera się na zewnątrz garażu. Bramy uchylne są stosunkowo tanie w porównaniu do innych rodzajów bram garażowych. Jednakże, ze względu na swoją konstrukcję, wymagają one większej przestrzeni przed garażem do swobodnego otwierania.

Bramy przesuwne to kolejne rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Ich konstrukcja polega na przesuwaniu skrzydła bramy na boki, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca przed garażem. Bramy przesuwne są szczególnie polecane dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią przed garażem lub chcą wykorzystać całą szerokość otworu garażowego. Warto dodać, że bramy przesuwne mogą być również sterowane automatycznie.

Jakie inne rozwiązania warto rozważyć?

Oprócz wymienionych powyżej rodzajów bram garażowych, warto również zwrócić uwagę na inne dostępne rozwiązania, takie jak bramy skrzydłowe czy bramy harmonijkowe. Każdy z tych typów posiada swoje zalety i wady, które warto przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, takie jak sterowanie automatyczne czy zabezpieczenia antywłamaniowe, które mogą znacznie podnieść komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo bramy garażowej.