Artykuł sponsorowany

Jakie deski tarasowe warto kupić do domu?

Jakie deski tarasowe warto kupić do domu?

Wybór odpowiednich desek tarasowych to kluczowy element, który wpłynie na wygląd i trwałość naszego tarasu. Rynek oferuje wiele opcji, ale warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję. W tym artykule przedstawimy trzy rodzaje desek tarasowych, które cieszą się dużym uznaniem wśród klientów w Polsce.

Deski tarasowe drewniane

Deski drewniane są jednym z najbardziej popularnych materiałów stosowanych na tarasach. Ich naturalny wygląd dodaje uroku każdemu otoczeniu, a szeroka gama dostępnych gatunków drewna pozwala na dobranie odpowiedniego koloru i faktury. Deski drewniane są również wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, jednak wymagają regularnej konserwacji, takiej jak impregnacja czy malowanie. W Polsce często wybieranymi gatunkami drewna na tarasy są modrzew, dąb czy egzotyczne bangkirai.

Deski tarasowe kompozytowe

Deski kompozytowe to połączenie włókien drzewnych z tworzywem sztucznym, co sprawia, że są one bardziej odpornym i trwałym materiałem niż czyste drewno. Dzięki temu deski kompozytowe są łatwiejsze w utrzymaniu, nie wymagają impregnacji ani malowania, a także są odporne na działanie szkodników. Deski kompozytowe są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu naszego domu. Warto jednak pamiętać, że deski kompozytowe mogą być droższe od drewnianych.

Deski tarasowe z tworzywa sztucznego

Deski tarasowe z tworzywa sztucznego to kolejna alternatywa dla tradycyjnych desek drewnianych. Są one wykonane z wysokiej jakości polimerów, dzięki czemu są niezwykle trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w utrzymaniu. Deski z tworzywa sztucznego nie wymagają impregnacji ani malowania, a także są odporne na działanie grzybów i owadów. W Polsce popularnym materiałem tego typu są deski tarasowe w Łodzi z PVC, które oferują szeroką gamę kolorów i wzorów do wyboru. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość użytego tworzywa oraz sposób montażu, aby uniknąć problemów związanych z odkształceniem czy odbarwieniem.

Deski tarasowe z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny to kolejna interesująca alternatywa dla tradycyjnych desek tarasowych. Jest to materiał o wysokiej wytrzymałości, odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne. Deski tarasowe z betonu architektonicznego są dostępne w różnych kształtach, kolorach i fakturach, co pozwala na stworzenie oryginalnego i nowoczesnego wyglądu tarasu. Beton architektoniczny może być również stosowany jako powierzchnia antypoślizgowa, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania tarasu. Warto jednak pamiętać, że montaż desek z betonu architektonicznego może wymagać specjalistycznej wiedzy i narzędzi.

Wybierając deski tarasowe do naszego domu, warto zwrócić uwagę na ich trwałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz łatwość utrzymania. Każdy z wymienionych rodzajów desek tarasowych ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować potrzeby naszego tarasu oraz dostępny budżet przed podjęciem decyzji.